folyolu lida fiyat
lida plus fiyat

Göbek Eritme ve Zayıflama Yöntemleri

25 Mayıs 2016
 

Bölgesel Zayıflama Göbek
Kilo problemi yaşayan kişilere baktığınızda bu sorunun en fazla göbek bölgesinde yaşandığını görebilirsiniz. Vücudun en fazla yağlandığı bölge, göbek bölgesidir. Vücudun tam ortasında olduğu için insanı en çok kilolu gösteren kısım olarak da dikkat çekmektedir. Bu bölgedeki yığılmanın nedeni ise bölgedeki kasların sadece belirli hareketlerle çalıştırılmasıdır. Yani yürüyen bir insanın sadece bacakları ve kolları çalışır. Göbek bölgesi için bu yüzden farklı egzersizler uygulanması gerekecektir. Bayanların hamilelik dönemlerinde anne karnının genişlemesi ve esnek bir yapı kazanması da rahatsızlık verebilir. Bu yüzden bölgesel zayıflamada göbek eritmek için egzersizlere başvurulur.

gobek-eritme-egzersiziBölgesel Zayıflama Göbek konusu tamamen egzersizlere dayanmaktadır. Düzenli yapıldığında kesin sonuç verebilen egzersizlerden en önemlisi mekik hareketleridir. Farklı şekillerde de yapılabilen bu mekik hareketleri sayesinde göbek bölgenizde oluşan yağlanma, kısa sürede yok edilebilir. Göbek bölgesinden sayılan bel yanları için de bir takım egzersizler önerilmektedir. Göbek masajları bu konuda ki ilk tercihlerden biridir. Bebek yağı ya da kaygan bir kremle, banyodan sonra yapılacak olan göbek masajları, göbek bölgesindeki yağları harekete geçirir ve o bölgede bir ısı yayar. Yaydığı bu ısı sayesinde de yağlar erimeye başlar. Bayanlar için ev temizliği de göbek eritme uygulamalarının başında gelmektedir. Süpürge yapmak, toz almak ve yerleri paspaslamak göbek erimesinde yeterli olabilir. Göbek erimesinin desteklenmesi için ayrıca diyet uygulamalarından faydalanmanız da gerekecektir. Harcayacağınız tüm çabalara rağmen çok yemek tüketen kişilerde bu egzersizlerin faydası pek görülemeyebilir.

Göbek eritme uygulamaları kapsamında farklı bir yöntem daha geliştirilmiştir. Göbek eritici bantlar kullanarak, bölgedeki yağları eritebilirsiniz. Daha çok uykuda etki gösteren bu bantlar sayesinde ayda 6 kilo kadar kayıp yaşanabilmektedir. Doğal zayıflama yöntemlerinden biri olduğu için oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca bu bant, Dünya sağlık Örgütü tarafından da onaylıdır. Özellikle uykudayken kullanmanız gerektiği belirtilen bu bant, kullanıcılarını rahatsız etmemekle beraber kilo kaybına neden olmaktadır. Göbek eritici bantları; emzirenler, gebe olanlar, adet dönemi geçirenler ve alerjik reaksiyon gösterenler kullanamamaktadır. Günümüzde göbek eritme uygulamaları da bu şekildedir.

Zayıflama Yöntemleri
beautiful woman with healthy food water and clockHer bayanın hayatında belirli bir dönem ya da her dönemde yanında olduğu konulardan biridir zayıflama yöntemleri. Kişilerin genel olarak tüketime alışkın olması ve son günlerde piyasada bulunan cezbedici gıda seçeneklerinin olması ve paketlenmiş gıda tüketiminin oldukça artması, beraberinde fazla kiloları da getirebilmektedir. Son yıllarda sürekli bahsedilen hastalıkların başına gelen obezite ve kilo sorunu da bu durumu tetiklemektedir. Sağlık, sosyal ve psikolojik açından fazla kilolu olan kişiler, kendilerini rahat hissetmemekle beraber farklı rahatsızlıklarda yaşayabilmektedir.

Yaş ilerledikçe yavaşlayacak olan vücut sistemi, metabolizma ve hücrelerin yenilenmesi gibi durumlar, kişilere şişmanlık olarak geri dönmektedir. Her yıl diyet yapmaya ve spor yapmaya ara verdikten sonra tekrar kilo alımına devam ediyoruz. Günlük stres, iş yoğunluğu ve hayat stilleri yüzünden tükettiğimiz gıdalara dikkat etmediğimiz de bir gerçek. Denemeye değer zayıflama yöntemleri sayesinde artık kişiler kilo verebilmektedir. En çok kullanılan yöntemlerin başında ise protein diyetleri gelmektedir. Bu yöntem, yağ yakımını hızlandırmakta ve kişileri tok tutabilmektedir. Beslenme uzmanları bu yönteme karşı çıksa da, birçok kişinin zayıflama konusundaki ilk tercihi olmaya devam etmektedir. Egzersizlerle desteklenen tüm zayıflama yöntemleri aslında olumlu sonuçları beraberinde getirmektedir. Çünkü egzersizler uygulanan yöntemlerin verimini en az 3 kat arttırmaktadır. Kolay yöntemleri sıralayacak olursak;
– Stresten uzak durmaya çalışmalısınız, stresli kişiler aynı zamanda çok yemeye meyillidir.
– Spor yaparken müzik dinlemelisiniz çünkü bu durumu motivasyonunuzu arttıracaktır.
– Günde 2 litre su tüketimi yapmalısınız.
– Yemeklerinizde zeytinyağı tercih etmelisiniz.
– Izgara etleri bolca tüketmelisiniz.
– Karbonhidrat ve tuz tüketimini sona erdirmelisiniz.
– Hazır gıdalardan uzak durmalı ve sabah uyandıktan sonra ilk önce su içmelisiniz.
– Aç kalarak zayıflamak mümkün olmadığı için, farklı zayıflama uygulamalarını da deneyebilirsiniz.
Zayıflama teknikleri konusunda dikkat edeceğiniz bu hususlar sizlere sağlıklı bir şekilde kilo verdirecek ve bu kiloların geri alınmasını da engelleyecektir. Bu yüzden egzersiz konusunda ısrarcı olmanızı ve günlük olarak bu aktivitenin yapılmasını önermekteyiz. İlerleyen süreçlerde daha dinç bir vücutla yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Zayıflamada etkili olabilecek bitkisel ürünler tercih edebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yazin

paket gizliligi
bankalar